De website is er gekomen met Europees geld. De Europese Commissie wil deze duurzame en milieuvriendelijke vorm van toerisme steunen en de EuroVelo routes zijn een goed voorbeeld hoe verschillende landen met verschillende stakeholders kunnen samenwerken. Volgens een schatting kunnen de EuroVeloroutes jaarlijks 14,5 miljoen overnachtingen van fietsers genereren als het network compleet is.
De site is nog in ontwikkeling, maar laat nu al zien hoe de 14 routes Europa doorkruisen en wat er op een aantal van die routes te zien is aan cultuur en natuur. Ook kan men selecteren op land, waarbij te zien is dat vier van die Europese routes Nederland aan doen.
De nieuwe publiekswebsite is te vinden op www.eurovelo.com. Op www.eurovelo.org is de nodige achtergrondinformatie te vinden voor professionals.