Het totale aanbod aan deelvoertuigen in Nederland was op 15 september 2025 ruim 46.000, een toename van zes procent ten opzichte van 2024. Het aantal deelauto’s nam met 15 procent toe, het aantal deelfietsen met twee procent en het aantal deelscooters met drie procent. Het aantal deelbakfietsen daalde met 29 procent naar een aantal van 657.
Groei andere aanbieders dan OV-fiets
Het aantal aanbieders van deelfietsen is het afgelopen jaar gedaald van 17 naar 14. OV-fiets blijft de grootste aanbieder met tweederde van alle deelfietsen. Het bedrijf kende een lichte groei van het aantal deelfietsen, terwijl het aantal deelfietsen van andere aanbieders steeg met 5 procent. Naar verwachting zet de groei in 2026 door met de invoering van de eerste grote regionale concessies voor deelfietsen in Utrecht en Eindhoven.
Het aantal gemeenten dat deelfietsen aanbiedt is met 212 constant gebleven. Het grootste aantal deelfietsen is te vinden in de grote steden, Amsterdam, Utrecht, Rotterdam, Den Haag, Eindhoven en Groningen. Eindhoven, Utrecht en Leiden scoren het hoogst wat betreft het aantal deelfietsen per 100.000 inwoners.
Het aandeel elektrische deelfietsen is toegenomen tot 21 procent.
Aantal verhuringen deelfiets neemt toe
Uit data van aanbieders, exclusief OV-fiets, blijkt dat in 2025 het aantal verhuringen van deelfietsen 13 procent hoger ligt dan in 2022. Ook neemt het aantal verhuringen per voertuig per dag toe.
Huurders gebruiken een deelfiets het vaakst voor het bezoeken van vrienden of familie, een dagje uit, vakantie of evenementen, gevolgd door woon-werkverkeer en zakelijke ritten.
Veruit de belangrijkste reden om een deelfiets te gebruiken is de combinatie met het ov. Voor de elektrische deelfiets is dit minder uitgesproken, daar zijn de combinatie met ov, de mogelijkheid om met deelvervoer van deur tot deur te komen, flexibiliteit, comfort en reistijd even belangrijk.
De meeste reizen met een (niet-elektrische) deelfiets vinden plaats na een treinrit (76 procent). Een elektrische deelfiets bereikt men meestal lopend (52 procent) of met de trein (25 procent).
Bakfietsen en scooters
Voor deelbakfietsen zijn er momenteel twee aanbieders in Nederland, BAQME en Cargoroo. Het aantal steden waar ze beschikbaar zijn is afgelopen jaar gedaald van 12 naar 8. In Amsterdam zijn verreweg de meeste deelbakfietsen te vinden, met 334 meer dan de helft van het totaal aantal in Nederland.
Ook voor deelscooters zijn er twee aanbieders in Nederland, CHECK en Felyx. In plaats van in 31 steden zijn ze nu nog in 26 steden aanwezig. De meeste deelscooters zijn te vinden in Rotterdam en Amsterdam. Het aantal verhuringen vertoont over de afgelopen jaren een licht dalende trend, ook in het aantal verhuringen per deelscooter per dag.
Staat van de deelmobiliteit
De Staat van de deelmobiliteit 2025 is opgesteld door Advier in opdracht van CROW-KpVV en Natuurlijk!Deelmobiliteit, op basis van data van aanbieders van deelvervoer, het Dashboard deelmobiliteit, het Dashboard Landelijk gebruikersonderzoek. In het rapport, dat
hier is te downloaden, is dit jaar voor het eerst ook deelmobiliteit voor de zakelijke markt meegenomen.