Terug naar 'Kennisbank'
Submenu openen

Campagnevoorbeeld - Helmond fietst

Campagnevoorbeeld - Helmond fietst: Waarom? Daarom!

  • Soort:Brochures & Flyers
  • Auteur:KpVV/Fietsberaad
  • Datum:01-09-2011

In deze notitie is een korte omschrijving gegeven van de fietscampagne ‘Helmond Fietst: Waarom?Daarom!&'. Met deze campagne wil de gemeente Helmond haar inwoners stimuleren nog meer te fietsen. De gemeente wil duidelijk maken welke voordelen fietsen heeft. Ook laat de gemeente zien wat ze zoal doet om het fietsen in de stad zo aantrekkelijk mogelijk te maken.


 

Klik op de knop om de link te openen (opent in een nieuw venster)

downloaden
  • Omschrijving
    De gemeente Helmond heeft gebruik gemaakt van ‘umbrella marketing’. Alle acties die de gemeente inzet om fietsgebruik te stimuleren, worden naar de burger gecommuniceerd onder de noemer: ‘Waarom?Daarom!’. Dit is helder en duidelijk voor de burger. Bovendien is het een leuke slogan om vele acties aan te hangen. De gemeente heeft op de website in het kort staan:

    Waarom twijfelen of je met de fiets gaat. In de stad is het wel zo snel. De wind die al je zorgen wegblaast. Niet vechten om een prijzige parkeerplek. En in een half uurtje fiets je er de calorieën van een kroketje af. Bovendien scheelt het de nodige CO2-uitstoot en motorgebrom. Zeker als we het met z’n allen doen.
    Daarom doet de gemeente Helmond er alles aan om fietsen nog leuker, veiliger en voordeliger te maken. Het fietsnetwerk vervolmaken bijvoorbeeld, het aantal gratis en bewaakte stallingen verbeteren en uitbreiden, fietsdiefstal bestrijden en zorgen voor optimale verkeersveiligheid voor fietsers. Nieuwsgierig? Bezoek deze website dan regelmatig, om de vorderingen bij te houden èn nog meer redenen te vinden om vaker de fiets te pakken. Helmond is het waard.

    Wanneer
    De gemeente is eind 2010 begonnen met de voorbereiding van een campagne die in totaal 5 jaar loopt. Ieder jaar zullen de accenten gericht zijn op bepaalde aandachtsgroepen. Er zijn dus verschillende soorten acties/campagnes.

    Betrokken partijen

    • Gemeente Helmond, Team Verkeer en Vervoer en afdeling communicatie
    • Marketing/reclame bureau 40 Watt
    • Fietsersbond

    Partners:

    • Helmondse fietshandelaren
    • Rabobank Helmond
    • Diverse sponsoren voor prijzen

    Doel(en)
    Voor 2011 ligt de focus van het fietsbeleid op:

    • Het bestrijden van fietsdiefstal
    • Het algemene imago van de fiets
    • Het makkelijker maken van winkelen met de fiets (inzet Fiets en Win)
    • Het stimuleren van fietsgebruik door sportclubleden

    Doelgroep(en)

    • Sportclubleden
    • Winkelend publiek
    • Alle (potentiële) fietsers dus alle Helmonders

    Campagnemateriaal

    • Abri’s en Billboards: in de campagne ‘Waarom?Daarom!’ legde de gemeente het verhaal van enkele stadsgenoten vast. Op de foto zijn echte Helmonders te zien en geven zij aan waarom zij fietsen.
    • De mooiste fietsbenen van Helmond-actie: iedereen kon op de foto om zijn of haar fietsbenen te laten vastleggen. Daarna zijn uit 400 inzendingen de mooiste fietsbenen van Helmond verkozen. Alle foto’s zijn tentoongesteld in de bibliotheek.
    • Posteractie: in april 2011 is er een posteractie gehouden. Elke inwoner kon een poster van ‘Waarom?, Daarom!’ ophangen voor het raam. Vervolgens zijn er prijzen uitgereikt om de inzet te belonen.
    • Promotiemarkt fiets: op 25 september 2011 wordt er samen met de fietshandelaren in het centrum van Helmond een promotiemarkt voor de fiets gehouden. Hierbij zal tevens een poging gedaan worden om een wereldrecord (grootste levende fiets) te halen. Naast een testbaan op de Markt kunnen bezoekers ook informatie krijgen over fietsen in Helmond. Deelnemers zijn onder andere diverse fietshandelaren, Fietsersbond en gemeente.
    • Helmond zal vanaf medio 2011 meedoen aan Fiets en Win.
    • Er is een vast promoteam aanwezig bij alle activiteiten.
    • Flyers, pennen, caps, et cetera.

    Personele inzet

    • Opdrachtgever Gemeente Helmond Team Verkeer en Vervoer: de heer P. Klumpers (tevens projectleider).
    • Gemeente Helmond, afdeling communicatie: de heer T. Cranenbroek.
    • Gemeente Helmond, afdeling sport: mevrouw mw K. Aquina.
    • Gemeente Helmond, afdeling Maatschappelijke Ondersteuning en Dienstverlening (gezondheid): mevrouw R. Proost.
    • Reclamebureau 40 Watt: de heer S. Coolen.
    • Promoteam.
    • Fietsersbond afdeling Helmond: de heer W. Raaijmakers.

    Kosten
    Voor 2011 is in totaal € 75.000,- beschikbaar voor promotie en communicatie.
    Ook de komende jaren zal een dergelijk bedrag beschikbaar zijn.

    Effect
    De actie loopt nog geen jaar en daarom is het effect op het fietsgebruik nog niet gemeten. Wel blijkt dat de acties en het doel van de acties goed aanslaan en er heel veel positieve reacties zijn.
    Er is veel publiciteit in onder andere: weekbladen, Omroep Brabant, BrabantBusiness, Eindhovens Dagblad, Hart voor Helmond (www.hartvoorhelmond.nl), wijkbladen, clubbladen en websites sportverenigingen. Daarnaast wordt uiteraard gebruik gemaakt van free publicity. Ook is helmond fietst te volgen op twitter: www.twitter.com/helmondfietst

Relevantie

Scroll naar boven