Terug naar 'Kennisbank'
Submenu openen

Fiets in ruil voor een parkeerplaats

Fiets in ruil voor een parkeerplaats

  • Soort:Nieuws Fietsberaad
  • Datum:13-08-2008

Een fiets of een parkeerplaats. Medewerkers van de Universiteit Leuven en van supermarktketen Colruyt hebben de keus. Bij beide instellingen worden gratis fietsen uitgedeeld aan het personeel. Voorwaarde is wel dat men de parkeerplaats van de auto inlevert.


De fietsen van de KU Leuven - zeven versnellingen, standaard blauwe kleur en met bedrijfsinsigne - worden onderhouden door de universiteit. Hij is er in drie uitvoeringen, heren-, dames- en vouwfiets.
De bedoeling is dat de fiets wordt gebruikt voor het dagelijkse woon-werkverkeer en dienstverplaatsingen binnen de stad. Vandaar de naam van het project 2WD, dat staat voor Woon-Werk-Dienst. Maar de fiets mag ook buiten kantoortijd worden gebruikt.
De fietsen blijven eigendom van de universiteit en dat heeft onder meer als voordeel dat het personeel niet wordt aangeslagen voor belasting op grond van 'voordeel in natura'. Afgelopen mei werd de eerste fiets in gebruik genomen.
De kosten van het project worden voor een deel gedragen door de KU. Het Vlaamse Pendelfonds draagt een half miljoen euro bij over vier jaar. Dat fonds subsidieert projecten waarmee autoverplaatsingen kunnen worden gereduceerd. Daarbij zijn opvallend veel fietsprojecten. Ook het Bike to Work project bij de supermarktketen Colruyt. Dat biedt ook een gratis fiets voor het personeel, in ruil voor het afstaan van een parkeerplaats. Daarvoor hebben zich al ruim 1000 werknemers ingeschreven. Volgens Colruyt komt 63 procent van de aanvragen van mensen die voorheen niet met de fiets naar het werk kwamen.

Relevantie

Scroll naar boven