Terug naar 'Kennisbank'
Submenu openen

Fietsrotonde onderwerp van onderzoeken

Fietsrotonde onderwerp van onderzoeken

  • Soort:Nieuws Fietsberaad
  • Datum:14-06-2022
Het is een van de meest besproken fietsrotondes in ons land. In ieder geval in Leiden, waar deze relatief nieuwe kruispuntvorm de gemoederen al een tijdje bezighoudt.

fietsrotonde-leiden.jpgDirect na aanleg in 2020 gebeurde er al enkele ongelukken op de fietsrotonde die de Herenstraat en de Koninginnelaan in Leiden verbindt.
Reden voor de gemeente de nodige aanpassingen te verrichten, zoals het verplaatsen van haaientanden, het duidelijker maken van de blokmarkering, extra waarschuwingsborden, een 'rammelstrook' in de binnenbocht en twee drempels.

Of dat voldoende is? Op dit moment doet RoyalHaskoningDHV opnieuw onderzoek naar de verkeersveiligheid van deze rotonde. Die heeft overigens qua uiterlijk niet echt het aanzien van een rotonde, wat mogelijk een rol speelde bij het ontstaan van ongevallen. 

CROW-Fietsberaad is ondertussen bezig met het opstellen van inrichtingsaanbevelingen voor fietsrotondes. Daar moet onder meer uitkomen of verschillen in de vormgeving en het ontbreken van eenduidigheid er inderdaad toe leidt dat de situatie niet goed wordt begrepen door de verschillende verkeersdeelnemers en de kans op een verkeersonveilige situatie toeneemt. De nieuwe ontwerprichtlijn moet in ieder geval als hulpmiddel fungeren voor nieuwe toepassingen van fietsrotondes en zorgen voor eenduidigheid.

Video uit 2020 geeft een beeld van de Leidse fietsrotonde.

 

Relevantie

Scroll naar boven