Obike legt het loodje. Ofo de volgende?

  • Soort:Nieuws Fietsberaad
  • Datum:08-08-2018

De met veel tamtam geïntroduceerde Obike deelfiets is failliet. De firma uit Singapore wordt inmiddels achtervolgd door schuldeisers en een aantal grote steden is bezig met een forse schoonmaak.


OBike werd begin 2017 in Singapore geïntroduceerd en werd daarna in enkele tientallen landen uitgerold, waaronder Nederland, België, Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk. In ons land werden de fietsen geplaatst in Rotterdam en Amsterdam, waarbij Amsterdam er al na enkele maanden een eind aan maakte. Ook in Rotterdam zijn ze inmiddels nogenoeg verdwenen uit het straatbeeld. Maar ook elders werd met de OBike al gauw zat. In steden als Zürich en München kreeg het bedrijf problemen met de plaatselijke overheden.

Uit Amerika komen berichten dat ook de Ofo-deelfiets zich aan het terugtrekken is. Een jaar geleden plaatste men zo’n 40.000 fietsen in 30 Amerikaanse steden. Inmiddels is daarvan 70 procent al weer verdwenen. Volgens Ofo onder meer omdat steden steeds meer eisen  gaan stellen aan de dockless deelfietsen, volgens anderen omdat het Chinese businessmodel gewoon niet werkt in de VS en omdat de concurrentie van andere deelfietsproviders daar te groot is.
Ook in Australië is het bekeken voor Ofo. In Europa heeft men Berlijn al opgegeven in Engeland trekt men zich ook terug uit enkele steden.

Ook over Mobike, een andere grote deelfietsprovider die in ons land actief is in Rotterdam en Delft, komen negatieve berichten uit de VS. Zo trekt men zich terug uit Washington en Dallas. Daar staat tegenover dat er nog geen melding is van problemen in Europa.

Relevantie

Scroll naar boven