De laatste 100 dagen voor de Tourstart staat Utrecht zowel op sportief, cultureel als recreatief gebied in het teken van de fiets.
Daarbij spelen onder andere de wijkfietsteams een rol. Ze zijn al actief in een aantal wijken in de stad. Een wijkfietsteam bestaat uit betrokken buurtbewoners. Veel van hen zijn enthousiaste fietsers die het leuk vinden om hun passie en kennis over te dragen op andere mensen. Anderen vinden het gewoon leuk om wat te doen voor de mensen in hun wijk. Zo zijn er mensen die graag kinderen begeleiden tijdens fietstochten, anderen vinden het leuk om mensen te leren sleutelen aan hun fiets, weer anderen hebben de cursus tot fietsdocent gevolgd en geven mensen fietsles.
Mede met inzet van de wijkfietsteams wordt een scala van activiteiten georganiseerd voor jeugd en jongeren en voor volwassen. Voor de eerste groep staan onder meer een Kids Bike Repair Shop op de rol, evenals een praktijkexamen in de wijk en een behendigheidsparcours. Voor volwassen worden routes en tochten uitgezet en krijgen fietslessen extra aandacht.