Terug naar 'Kennisbank'
Submenu openen

Vlaanderen nomineert 18 fietssteden

Vlaanderen nomineert 18 fietssteden

  • Soort:Nieuws Fietsberaad
  • Datum:22-12-2011

18 steden en gemeenten in Vlaanderen dingen mee naar de titel Fietsstad/Fietsgemeente 2012. Een deskundige jury heeft de genomineerden zorgvuldig geselecteerd. Maar liefst 71 steden en gemeenten schreven zich in voor de eerste editie van deze wedstrijd. In juni 2012 wordt de winnaar bekend.


De interesse voor de fietsprijzen was groot. Maar liefst 71 steden en gemeenten (meer dan een vijfde van alle Vlaamse steden en gemeenten) stelden zich kandidaat. Uit de informatie die werd aangeleverd door de 71 steden en gemeenten zal een 'best practices'-boek samen worden gesteld. Met als doel om de kennis over fietsbeleid verder te verspreiden onder en tussen lokale besturen.
Gezien het hoge aantal inschrijvingen werden in de drie categorieën telkens zes gemeenten gekozen:
• Steden met meer dan 50.000 inwoners : Antwerpen, Brugge, Genk, Gent, Kortrijk en Mechelen
• Steden tussen 20.000 en 50.000 inwoners : Koksijde, Lier, Mortsel, Sint-Pieters Leeuw, Sint-Truiden en Zemst
• Gemeenten met minder dan 20.000 inwoners : Boechout, Kortenaken, Landen, Meeuwen-Gruitrode, Retie en Vorselaar

De genomineerde steden en gemeenten mogen gebruik maken van het logo 'Genomineerd als Fietsstad/Fietsgemeente 2012'. Een extern bureau gaat de genomineerde gemeenten en steden bezoeken. Daarna zal de jury opnieuw samenkomen om de winnaars te kiezen.

Relevantie

Scroll naar boven